Bloczki z betonu komórkowego – synonim nowoczesnego budownictwa

Bloczki z betonu komórkowego – synonim nowoczesnego budownictwa

Wykonawstwo ścian z betonu komórkowego to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań we współczesnym budownictwie. Na uwagę zasługuje m.in. cały System Budowy firmy H+H. System tworzą m.in. elementy z betonu komórkowego oraz zaprawa cienkowarstwowa służąca do ich połączenia. Dlaczego ten materiał jest obecnie tak bardzo doceniany, zwłaszcza w przy wznoszeniu ścian domów jednorodzinnych?

Najważniejsze zalety bloczków z betonu komórkowego

Popularny System Budowy H+H tworzą m.in. bloczki z betonu komórkowego, które charakteryzują się wysoką dokładnością wymiarową (dopuszczalna odchyłka wymiarowa na wysokości dla standardu TLMB, to ±1 mm, natomiast dla TLMA ±2 mm). Dzięki wysokiej dokładności, prace murarskie przebiegają szybko, sprawnie, a co najważniejsze – precyzyjnie. Materiały ścienne o wysokiej dokładności wymiarowej można łączyć wykonując wyłącznie cienkie spoiny (wykorzystanie zapraw klejowych), co przyspiesza proces wznoszenia ścian oraz zabezpiecza je przed wystąpieniem zjawiska podłużnych mostków termicznych. Co jeszcze wyróżnia elementy z betonu komórkowego?

  • Wygodny system łączenia w pionie na pióro–wpust (nie ma konieczności wypełniania spoiny czołowej zaprawą, co znacznie ułatwia prowadzenie prac).
  • Bardzo dobra izolacyjność termiczna – ściany skutecznie ograniczają „ucieczkę” ciepła z wnętrza budynku.
  • Niepalność – najbezpieczniejsza klasa reakcji na ogień A1.
  • Ekologiczny proces produkcji (beton komórkowy powstaje podczas niskoenergetycznego procesu produkcyjnego).

Szybkie i sprawne murowanie betonu komórkowego

Inwestorzy, którzy decydują się na wybór bloczków z betonu komórkowego cenią go również za łatwość transportu i prostotę murowania. Dzięki niskiej masie poszczególnych elementów i systemowi łączenia na pióro i wpust praca na budowie ulega znacznemu przyspieszeniu i staje się zdecydowanie przyjemniejsza, a otrzymany w rezultacie mur z betonu komórkowego jest gładki i równy. Jednakże aby taki efekt osiągnąć każda ekipa budowlana musi oczywiście przestrzegać kilku kluczowych zasad wznoszenia ścian z betonu komórkowego – mówi doradca firmy H+H.

Mowa tu m.in. o precyzyjnym ułożeniu i wypoziomowaniu pierwszej warstwy, a także zachowaniu przewiązania murarskiego o odpowiedniej długości. Właściwe przygotowanie do rozpoczęcia prac oraz poprawność ich wykonywania wpływa na sprawność realizacji inwestycji, co znów przekłada się na obniżenie całkowitych kosztów związanych z budową.

Nowoczesne budownictwo wiąże się również z działaniami na rzecz ochrony środowiska. Beton komórkowy pozwala aktywnie włączyć się w tę ideę. Materiał nie tylko powstaje w trakcie procesu produkcji nieobciążającego środowiska naturalnego w sposób nadmierny, ale także charakteryzuje się właściwościami (bardzo dobra izolacyjność termiczna) wpływającymi na uzyskanie wysokich poziomów energooszczędności wykonywanych obiektów.

 https://www.hplush.pl/